Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  ;
  Ziyaret (Danıştay Başkanı)

  Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR ile beraberindeki Danıştay Daire Başkanları Sayın Fethi ASLAN, Sayın Mehmet Ali SAMUR, Sayın Emin SINMAZ, Sayın Hamit Ümit AKSOY, Danıştay Genel Sekreteri Sayın Cevdet ERKAN, Danıştay Üyeleri Sayın Emine Fahrünnisa TUNCA, Sayın Hatice Neşe SARI, Sayın Gürsel MEKİK, Sayın Nalan TERZİ, Sayın Mustafa GÖKÇEK, Sayın Hanifi DOĞAN, Sayın Mahmut DOĞAN, Sayın Hasan ŞAHİN, Sayın Cevdet MALKOÇ, Sayın Ekrem ÖZÜBEK, Sayın Adil MEMİŞ, Sayın Keziban Gülcan KAYA, Sayın Erhan ÇAKAN, Sayın Zeynep KENAN, Sayın Mahmut BALLI, Sayın Aysel DEMİREL, Sayın Şaziye FIRAT CİVELEK, Sayın Ömer CİVRİ, Sayın Battal ÖĞÜT, Sayın Abdurrahman MADAN, Sayın Lütfiye AKBULUT, Danıştay Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Dr. Emrah ÖZCAN ve Danıştay Tetkik Hâkimi Sayın Emre ERMAN’dan oluşan heyet tarafından Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin illerine 31 Ekim – 3 Kasım 2019 tarihleri aralığında düzenlenen 3 günlük çalışma programı, Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR ve daire başkanlarımızı ziyaret ederek başladı.

  Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi hizmet binasında gerçekleştirilen çalışma ziyaretinde; Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR ve beraberindeki heyet, uygulama ve işleyişe ilişkin görüş ve önerilerini başkan ve üyelere aktararak karşılıklı fikir teatisinde bulundular.

  Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi’ne yapılan çalışma ziyareti sonrasında Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR ve beraberindeki heyet, Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR ile birlikte, düzenlenen program kapsamında Şanlıurfa ve Mardin illerine çalışma ziyaretlerini sürdürerek Gaziantep’e bağlı mülhakat mahkemelerdeki başkanları dinleyip, işleyiş ve yargısal faaliyetlere yönelik görüş ve önerilerde bulundu.

  İl ziyaretlerinde Valiler ve Büyükşehir Belediye Başkanlarına da nezaket ziyaretinde bulunuldu. Aktarılan bilgiler sonrasında düşüncelerini dile getiren Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR, bölgenin huzur ve sükûn içerisinde olmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, toplumdaki huzur ve sükûn ortamının hukuk sistemimizde yapılan reformlarla daha da sağlamlaşacağını, adalete olan güvenin tam ve sürekli olarak tesis edileceğini ifade etti. Ayrıca etkinlik kapsamında gidilen illerimizde simge haline gelmiş sosyal, kültürel ve tarihi mekânlara geziler düzenledi.

  Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR çalışma ziyareti sonrası yaptığı değerlendirmede adalet, hakkaniyet ve bağımsız yargının önemine vurgu yaparak mahkemelerin işleyişinden duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

  Adres

  Zeytinli Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:5 Posta Kodu 27090 /GAZİANTEP

  Telefon

  0342 230 89 34

  0342 230 57 76

  E-Posta

  gaziantepbimisaretadalet.gov.tr